Vishay SFR2500001002FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001002FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Farnell
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.30%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
16,173
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001002FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 10 KILOHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Mtlflm 10K Ohm 1% 2/5W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 10kOhm ±100ppm/C
SFR25 Series 0.4 W 10 kOhm ±1% ±100 ppm/K Standard Metal Film Leaded Resistor
Res Metal Film 10K Ohm 1% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 400mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 400mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 400mW, 1%; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded