Vishay P9A2R100FISX1102MA
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 10V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay P9A2R100FISX1102MA herunter.
Datasheet8 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 10 Jahren
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
P9 Series 1 kOhm 0.1 W ± 20 % 9 mm Side Adjustment Multi-Ganged Potentiometer
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP170N2-QC25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay P9A2R100FISX1102MA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 2 GANG 1K 1 TURN SLOT 6MM SHAFT DIA P9 SERIES
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (29.6 X 9.5 X 11.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole
POT 1K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
BOX / P9A 2 R 1 0 0 FI S X1 1K 20% A e3
9mm 100mW pot w/6mm shaft,dual 1K lin
RS APAC
POT, LINEAR, DUAL 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V dc; Series:P9A; Power Rating:50mW; Mounting Type:Through Hole; No. of Gangs:2; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Conductive Plastic; Case Style:Panel Mount; Dielectric Strength, VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:9.6mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Tempperature Coeff. +:500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:10V; Bush Diameter:.075mm; Resistor Case Style:Panel Mount; Shaft Diameter:6mm