Vishay P9A1R100FISX1102MA
P9 Series 1 kOhm 0.1 W ± 20 % 9 mm Side Adjustment Multi-Ganged Potentiometer
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay P9A1R100FISX1102MA herunter.
Farnell
Datasheet9 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-40.63%
Verwandte Teile
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 10V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Side Adjustment ROHS3Compliant Carbon Linear Potentiometer ±20% 300° 125mW 200V
TT ElectronicsP170N2-QC25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay P9A1R100FISX1102MA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
POT COND PLASTIC, 1KOHM, 20%, 100mW; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:100mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft
POT, LINEAR, 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V dc; Series:P9A; Power Rating:10mW; Mounting Type:Through Hole; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Conductive Plastic; Case Style:Panel Mount; Dielectric Strength, VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:7.1mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Tempperature Coeff. +:500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:10V; Bush Diameter:.075mm; Resistor Case Style:Panel Mount; Shaft Diameter:6mm