Vishay NFR25H0004700JR500
Axial Fixed Resistor - Fusible NFR25H 0.098DIAX0.256L 2.50MMX6.50MM 0.5W 1/2W 470 Ohm 卤100PPM/C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay NFR25H0004700JR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-87.73%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
RESISTOR;METAL FILM;RES 470 OHMS;PWR-RTG 0.33 W;TOL 5%;AXIAL;TAPE & REEL
Yageo GroupFMP200JR-52-470R
Res, 470R, 5%, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP200JR-52-470R
TE Connectivity / AMP8-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J470RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay NFR25H0004700JR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 470 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Res Metal Film 470 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
NFR25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 470 Ohm ±5 % 0.5 W ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RES, 470R, 5%, 0.5W, AXIAL, METAL FILM;
RESISTOR, METAL FILM; Resistance:470ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C ;RoHS Compliant: Yes