Yageo Group FMP100JR-52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group FMP100JR-52-470R herunter.
Farnell
Datasheet16 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Megastar
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-28.07%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
RESISTOR;METAL FILM;RES 470 OHMS;PWR-RTG 0.33 W;TOL 5%;AXIAL;TAPE & REEL
TE Connectivity / AMP8-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-470R
Res, 470R, 5%, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP200JR-52-470R
TE ConnectivityRR02J470RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT470R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsHDM14JT470R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 470ohm, 300V, 5% +/-Tol, -700,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group FMP100JR-52-470R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 470Ohm ±5%
Res Metal Film 470 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL
RES, 470R, 1W, AXIAL, METAL FILM; Resistance:470ohm; Product Range:FMP Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Produc