Vishay MCT0603MD1002DP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.11W, 10000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MCT0603MD1002DP500 herunter.
Upverter
Newark
element14 APAC
Arrow.cn
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.03%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
110 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2008-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA-3AED103V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD0710KL
Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.5% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-3AED9531V
Res Thin Film 0603 9.53K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MCT0603MD1002DP500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.5% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
MCT Series 0603 0.15 W 10 kOhm ±0.5% ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 10K OHM 0.5% 0.15W 0603
RESISTOR, 0603, 25PPM, 10K; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:150mW; Voltage Rating:75V; Series:MCT AT; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; Package / Case:0603; External Depth:0.85mm; External Width:1.55mm; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C