Vishay MAL215956331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.32 Ohm 1470mA 5000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MAL215956331E3 herunter.
Newark
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 13 Jahren
IHS
element14 APAC
TME
3-Monats-Trend:
-60.04%
Stock
1,160
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
640 mΩ
502 mΩ
502 mΩ
Ripple Current
1.47 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConE91F401VSN331MR50T
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
United Chemi-ConE91F501VND331MB50T
Cornell Dubilier381LR331M400K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSXR331M050ST
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 0.4 Ohm 1150mA 4000h 105C
NichiconUHE2A331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell Dubilier381LR331M450K052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MAL215956331E3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
VISHAY MAL215956331E3 Electrolytic Capacitor, 159 PUL-SI Series, 330 F,20%, 400 V, 30 mm, Quick Connect, Snap-In
159 PUL Snapin Aluminium Cap 400V 330uF
330¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 640m¦¸@ 100Hz 5000h@ 105¡ãC 1.47A@ 120Hz , 45mm*47mm
CAPACITOR, 330UF, 400V ;ROHS COMPLIANT: YES
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
CAPACITOR, 330UF, 400V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:400V dc; Effective Series Resistance:320mohm; Series:2222159; Height:45mm; Outside Diameter:30mm; Capacitor Case Style:Radial; Mounting Type:Snap-In; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:1.47A; Application:High Temperature; Body Diameter:30mm; Case Style:Radial; Climatic Category:25/105/56; ESR Frequency:100Hz; External Length / Height:45mm; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-25°C; Operating Lifetime:3000h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:85°C; Terminal Type:PCB Pins; Termination Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:400V