Vishay CRCW080521R5FKEA
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW080521R5FKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+6.84%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Authorized Distributors
6
Resistance
21.5 Ω
21.5 Ω
21.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-0721R5L
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 21.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF21R5V
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6ENF22R6V
Res Thick Film 0805 22.6 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 19.6ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW080521R5FKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 21.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 0.125 W 21.5 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21.5Ohms 0.125W 1/8W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 21.5 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080521R5FKEA.
RES, 21R5, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 21.5ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device