Panasonic ERJ6ENF21R5V
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ6ENF21R5V herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
element14 APAC
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.38%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0721R5L
Res Thick Film 0805 21.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 21.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 19.6ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ6ENF21R5V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 21.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 21.5 Ω, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF21R5V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 21.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 21.5Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ6ENF21R5V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 21R5, 125MW, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:21.5ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Full Reel; MSL:(Not Applicable); SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound; SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)