Vishay CRCW0805178RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 178ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0805178RFKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
TME
Newark
Farnell
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+8.17%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
178 Ω
178 Ω
178 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-07178RL
Res Thick Film 0805 178 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF1780V
Res Thick Film 0805 178 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 178 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F180R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07180RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 169Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0805178RFKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CRCW Series 0805 250 mW 178 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES, THICK FILM, 178R, 1%, 0.125W, 0805,
0805 (2012Metric) 0805 CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 178Ohms ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 178R, 1%, 0.125W, 0805, REEL; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:178ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance: 1%; Voltage Rating:150V; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Packaging:Tape & Reel
Res, Thick Film, 178R, 1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:178Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805178RFKEA.