Vishay CRCW0805100KFKEAHP
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0805100KFKEAHP herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 16 Jahren
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-27.22%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0805F100K
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6ENF1003V
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP06F1003V
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-U06F1003V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRG0805F100K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0805100KFKEAHP, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
CRCW-HP FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 100kOhm 0.5W 1/2W
CRCW Series 0805 100 kOhm ±1 % 0.5 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0805 100K OHM 1% 1/2W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTOR;THICK FILM;100 KILOHMS;0.33 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.3 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805