Vishay CRCW060318K0FKEAHP
333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW060318K0FKEAHP herunter.
Upverter
Datasheet6 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 16 Jahren
Newark
element14 APAC
Farnell
X-ON
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.76%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
49,071
Authorized Distributors
6
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJPA3F1802V
Res Thick Film 0603 18K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0603F18K
TE CONNECTIVITY CRGH0603F18K Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, CRG Series, 18 kohm, 200 mW,1%, 50 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 18000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-PA3F1822V
Res Thick Film 0603 18.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 19.1k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW060318K0FKEAHP, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0603 18K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 18000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW-HP Series 0603 0.33 W 18 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0603 18kΩ ±1% 330W ±100ppm/℃
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.25W 1/4W 18kOhm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 18 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 330 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603