Vishay CPF210R000FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CPF210R000FKE14 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 6 Jahren
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.44%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
5,367
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FBD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CPF210R000FKE14, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Film 10 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
RESISTOR;METAL FILM;RES 10 OHMS;PWR-RTG 2 W;TOL 1%;AXIAL;BULK
2w 10 ohm 1% Metal Film Resistors, Industrial Power, Precision, Flameproof
Res, 10R, 1%, 2W, Axial, Metal Film; Resistance:10Ohm; Product Range:Cpf Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF210R000FKE14.