Vishay AZ23C4V3-E3-08
AZ23 Series 4.3 V ±5 % 300 mW Surface Mount Zener Diode Array - SOT-23
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay AZ23C4V3-E3-08 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+6.35%
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
4.3 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Verwandte Teile
Diodes Inc.DZ23C4V3-7-F
Zener Diode Dual Common Cathode 4.3V 6.98% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DZ23C3V3-7-F
DZ23C3V3 Series 300 mW 3.3 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.AZ23C3V3-7-F
AZ32C3V7 Series 300 mW 3.3 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Zener Diode Dual Common Anode 3.9V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Cathode 3.3V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay AZ23C4V3-E3-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Diode Zener Dual Common Anode 4.3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 4.3V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:4.3V; Diode Configuration:Dual Common Anode; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23 ;RoHS Compliant: Yes