Vishay 150D226X9015B2T
Cap Tant Solid 22uF 15V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 150D226X9015B2T herunter.
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
7,756
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
3 µA
2 µA
2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT350F226K016AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T350 SERIES
Yageo GroupT356F226K016AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T356 SERIES
Cap Tant Solid 22uF 16V 10% (6 X 9.9mm) Radial 2.54mm 125C T/R
22uF THT Solid MnO2 Tantalum Electrolytic Capacitor; 16 V dc +/-10%; 790D Series
Solid Tantalum Capacitor Axial Leaded Rohs Compliant: No |Vishay 150D226X0015B2T
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 150D226X9015B2T, die von den Distributoren bereitgestellt werden.