Vishay 790D226X9016B2BE3
22uF THT Solid MnO2 Tantalum Electrolytic Capacitor; 16 V dc +/-10%; 790D Series
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 790D226X9016B2BE3 herunter.
Newark
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.89%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT322D226K020AT
Capacitor Tantalum Solid 22uF 20V 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Capacitor, Molded Electrolyte; 22uF; Tantalex; Tantalum; Axial; Case X; +/-10%; 20WVDC
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT322D226K015AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (Dry/Solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22Uf, Through Hole
Yageo GroupT322D226K015AS
Capacitor Tantalum Solid 22uF 15 Volt 10% (4.57 X 10.67mm) Axial 125C Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 790D226X9016B2BE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Tant Solid 22uF 16V 10% (7.3 X 4.8 X 10.5mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 22 uF, 16 V, 10%, 5.08 mm, -55 C, 125 C, Radial Leade
VISHAY 790D226X9016B2BE3 Tantalum Capacitor, Resin Molded, 22 F, 16 V, 790D Series,10%, Radial Leaded
CAPACITOR, TANTALUM, 16V, 22UF; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:16V; Series:790D; Capacitor Case Style:Radial; No. of Pins:2; Lead Spacing:5.08mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Case Style:Radial; External Depth:4.8mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:7.3mm; Impedance:1.3ohm; Impedance Frequency:100kHz; Impedance Temperature:25°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:12mm; Leakage Current:3.5µA; Termination Type:Radial Leaded