Vishay WSL2010R0250FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.025ohm, 0.1118V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0250FBA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
25 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 0.025 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1CFR025U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.00025ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1020
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.025ohm, 0.1369V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2010
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 25mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, 0.5W, 0.025ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0250FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.025 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
RES 0.025 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .025 1% B43
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.025ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No