Yageo Group PE2010FKE070R025L
500mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 25mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group PE2010FKE070R025L herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.20%
Introduction Date2018-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityTLM2HDR027FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.027 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
TE Connectivity / AMP2-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.024 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Thick Film 2010 0.025 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1CFR025U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.00025ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1020
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.025ohm, 0.1369V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2010
750mW Thick Film Resistors ±1% ±1200ppm/℃ 27mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group PE2010FKE070R025L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 25mOhm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 0.025ohm, 0.1118V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR PE 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm 0.5W 1/2W 25mOhm ±50ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 25 mOhms 50ppm 2010 1% AEC-Q200