Vishay RLR20C33R0GSB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33ohm, 350V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay RLR20C33R0GSB14 herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
300
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2013-12-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33ohm, 350V, 2% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Metal Film; 33 Ohms; 0.25 W; +/-2%; 250 V; Axial; 100 ppm/degC; 500 VAC; 0.025
Stackpole ElectronicsRSF2GT33R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33ohm, 350V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 33ohm, 200V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 33ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay RLR20C33R0GSB14, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 33 OHM 2% 1/2W AXIAL
ERL-20 33 2% T-1 RLR20C33R0GS B14