United Chemi-Con EMVE500ADA470MF80G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 47UF 50V; 50V 20%, SMD; AE Case: Radial Can - Capacitance: 47 F;
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVE500ADA470MF80G herunter.
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
Newark
Electro Sonic
Future Electronics
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-82.50%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
4,135
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
3000 hours
Ripple Current
80 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
8.001 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Verwandte Teile
United Chemi-ConEMVE350ADA470MF80G
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 80mA 1000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEEHA1H470XP
SMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D6.3xL7.7mm 47µF ±20% 50V 1000Hrs@105℃
PanasonicEEE-HAH470XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 50V 47muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAHA476M50X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AHA 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE1VA470WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 35V 47muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 80mA 1000h 105°C Cardboard T/R
MVE Series 50 V 47 uF 6.3 x 7.7 mm ±20 % SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
47uF 50V 80mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2626
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf 50V 20%, Smd; Rango De Producto:Serie Mve; Capacidad:47Μf; Tensión Nominal:50V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:7.7Mm; Body Height:7.7Mm |Chemi-Con EMVE500ADA470MF80G