United Chemi-Con EMVE160ADA330MF55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 45mA 1000h 105C Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVE160ADA330MF55G herunter.
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
Newark
Farnell
Electro Sonic
Future Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Verwandte Teile
PanasonicEEE-1CA330WR
Panasonic EEE1CA330WR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicECE-V1CA330WR
Panasonic ECEV1CA330WR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-HA1C330WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 16V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEMVY160ADA330MF55G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, 2826
United Chemi-ConEMVA160ADA330ME55G
33uF 16V 37mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
33uF 16V 57.5mA@120Hz 卤20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Beschreibungen
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF 16V 20%, SMD
MVE Series 16 V 33 uF Ø6x5mm Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
33uF 16V 45mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626
CAPACITOR ALUM ELEC 33UF 16V 20%, SMD; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:5.2mm; Diameter:6.3mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C
CAPACITOR ALUM ELEC 33UF 16V 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:33µF; Voltage(DC):16V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:MVE Series; Product Diameter:6.3mm RoHS Compliant: Yes