United Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G
33uF 16V 37mA@120Hz ±20% SMD, D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G herunter.
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Electro Sonic
Farnell
Newark
element14
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Verwandte Teile
Cornell DubilierAVS336M16C12T-F
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 13.1 Ohm 35mA 2000h 85C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVE160ADA330MF55G
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20%( 6.3 X 5.2mm) SMD 45mA 1000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 16V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HB1C330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF 16 V DC, CD SERIES 2000H 6.3(DIA.)X5.8MM
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (6.3 X 4.5mm) SMD 49mA 2000h 85C T/R
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 33uF 16V 20% (5 X 5.2mm) SMD 37mA 2000h 85°C Cardboard T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF 16V 20%, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
CAPACITOR ALUM ELECT 33UF 16V SMD; Capacitor Application:High CV; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:5.2mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:SMD
Capacitor Alum Elec 33Uf 16V 20%, Smd; Body Diameter:5Mm; Body Height:5.2Mm; Body Length:5.2Mm; Capacitance:33Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Application:High Cv; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EMVA160ADA330ME55G