United Chemi-Con ELXS401VSN121MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ELXS401VSN121MP25S herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
JRH Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+12.46%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
5,020
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Screw
Screw
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
770 mA
750 mA
750 mA
Height - Seated (Max)
27.5082 mm
27.5082 mm
27.5082 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConELXS421VSN121MQ25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXS421VSN121MP30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUPT2W121MRD
120uF 450V 卤20% 770mA@120Hz Plugin,D22xL42mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXS451VSN121MQ25S
LXS Series 450 V 120 uF Ø25.4x25mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20%( 22 X 25mm) Snap-In 10mm 770mA 5000h 105°C
SERIES: LXS; VOLT: 400; CAP: 120; DIA X LENGTH: 22X25; PACKAGING: SNAP-IN
120¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.1011A@ 50kHz,770mA@ 120Hz ,D22xL25mm , 22mm*25mm*27.5mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Radial Can - Snap-In LXS 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
400V 121Capacitance 20%tol |UCC ELXS401VSN121MP25S
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP TH