United Chemi-Con EKXJ401ELL181MM45S
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (18 X 45mm) Radial 7.5mm 1095mA 12000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXJ401ELL181MM45S herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
JRH Electronics
3-Monats-Trend:
-0.06%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
20,111
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
1.095 A
1.095 A
Height - Seated (Max)
46.5074 mm
46.99 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
180uF 400V ±20% 1.095A@120Hz Plugin,D18xL45mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 180muF 450V
United Chemi-ConEKXJ351ELL181MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 180muF 400V
United Chemi-ConEKXJ351ELL181ML50S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
PanasonicEET-UQ2W181BA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 1.105 Ohm 1350mA 2000h 85°C Bulk
Beschreibungen
180uF 400V ±20% Plugin,D18xL45mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Bulk / Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.180 , Dia.18 , Leng.45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount