United Chemi-Con EKXJ401ELL121MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXJ401ELL121MMP1S herunter.
United Chemi-Con
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
3-Monats-Trend:
+482%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
6,006
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
870 mA
865 mA
865 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
Verwandte Teile
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 400V
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 120muF 450V
KYOCERA AVXUCY2V121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 120muF 400V
NichiconUCY2G121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCY2V121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20%( 18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 870mA 12000h 105C Automotive Bulk
SERIES: KXJ; VOLT: 400; CAP: 120; DIA X LENGTH: 18X35; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
CAP, ALU ELEC, 120UF, 400V, RADIAL;