Texas Instruments LM3S5651-IQC80-C5T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
3-Monats-Trend:
+0.00%
Max Frequency
80 MHz
80 MHz
Memory Size
128 kB
128 kB
Min Supply Voltage
1.08 V
1.08 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Verwandte Teile
Texas InstrumentsLM3S9790-IQC80-C3
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 1.2V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S9790-IQC80-C5
Texas InstrumentsLM3S9790-IQC80-C5T
STMicroelectronicsSTM32F105VBT6
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP Frame
MicrochipATSAM3S2CA-AU
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 1.8V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F103VBT6
Beschreibungen
Stellaris® LM3S5651 Microcontroller | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Contains Lead ROHS3Compliant GULL WING QUAD Microcontroller -40C~85C TA 80MHz 1.6mm 32K x 8