TE Connectivity CPF-A-0603B10KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 10000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CPF-A-0603B10KE1 herunter.
JRH Electronics
Datasheet8 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+25.27%
Verwandte Teile
TE Connectivity1614881-1
63mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1614881-2
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B11KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 11000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB113V
Res Metal Film 0603 11K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3YEB912V
Res Metal Film 0603 9.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 9.53K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 10K, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CPF-A Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200
Special Order: CPF A 0603 10K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B10KE1 | Internal Number: 4-2176216-2 | TE Connectivity | NEOHM