TDK FK14C0G2A392JN006
卤5% 100V 3.9nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FK14C0G2A392JN006 herunter.
TDK
Stock
16,539
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
3.9 nF
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FK14C0G2A392JN006, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FK CERAMIC CAPACITOR Radial Ceramic Capacitor 0.177Lx0.098W 4.50mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 3900pF
Mlcc,c0G,100V,3.9Nf,±5%,2.5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK14C0G2A392JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=3.9nF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Through Hole Mount, 1810