TDK FK14C0G1H103JN020
卤5% 50V 10nF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FK14C0G1H103JN020 herunter.
TDK
Datasheet22 SeitenVor 13 Jahren
IHS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
30,300
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
1810
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FK14C0G1H103JN020, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=10nF, LxWxT:4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch:2.5mm
Mlcc, c0G,50V,10Nf,±5%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK14C0G1H103JN020
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1810
CERAMIC CAPACITOR Radial ceramic capacitor 30ppm/Cel ppm/C 0.01muF