TDK FG28X7R1H222KNT06
卤10% 50V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FG28X7R1H222KNT06 herunter.
TDK
Datasheet32 SeitenVor 6 Jahren
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.57%
Stock
87,233
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2015-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC317C222K1R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC315C222K1R5TA
±10% 100V 2.2nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC317C222K2R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
KYOCERA AVXSR155C222KAR
Capacitor,Ceramic,2.2nF,50VDC,10-% Tol,10+% Tol,X7R-TC Code,-15,15%-TC RoHS Compliant: Yes
Ceramic Capacitor, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, B, 10% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
卤10% 50V 2.2nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FG28X7R1H222KNT06, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
CAP, 2200PF, 50V, MLCC, RADIAL; Available until stocks are exhausted Alternative available
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.2nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Cap, 2200Pf, 50V, Mlcc, Radial Rohs Compliant: Yes |Tdk FG28X7R1H222KNT06
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
Radial CERAMIC CAPACITOR FG 50V 2200pF ±10% X7R