TDK CGA5C4C0G2J101J060AA
630V 100pF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK CGA5C4C0G2J101J060AA herunter.
IHS
Datasheet18 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.15%
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
C Series 1206 100 pF 630 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 100pF 5% C0G 500V 1206 Paper T/R
50V 100pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 100pF 5% C0G 200V 1206 Paper T/R
630V 100pF C0G 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C101JGFNNNF
Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK CGA5C4C0G2J101J060AA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CGA Series 1206 100 pF 630 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 100pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=100pF, LxWxT:3.2x1.6x0.6mm
Cap Ceramic 100pF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 630, CAP VALUE: 100, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.10