Rubycon 200VXH330MEFCSN22X25
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1310mA 5000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 200VXH330MEFCSN22X25 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+3.45%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
3,393
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.41 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Chassis Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 250V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEEU-EB2C331
Cap Aluminum 330uF 160V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1200mA 3000h 105C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX331M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Rubycon 200VXH330MEFCSN22X25, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 200V ¡À20% 10mm 5000h@ 105¡ãC 1.41A@ 120Hz,2.115A@ 10kHz ,D22xL25mm , 22mm*25mm*27mm
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP TH
CAPACITOR ALUM ELECT, 330UF, 200V, 20%, RADIAL; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:22mm; Height:25mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:VXH ;RoHS Compliant: Yes