Cornell Dubilier 381LX331M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LX331M200J012 herunter.
Master Electronics
Datasheet11 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 6 Jahren
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+10.05%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
35,978
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
603 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.25 A
1.25 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLP331M160A1P3
Cap Aluminum Lytic 330uF 160V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.603 Ohm 1200mA 3000h 105C
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1200mA 3000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLP331M180A3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 180V 20% 105C
Cornell DubilierSLP331M250A3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 250V 20% 105C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S2EB331CA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
381LX Series 330 uF 200 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In SNAP-IN 330uF 200V
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20%( 25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.603 Ohm 1200mA 3000h 105C
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 330 UF, 200 WVDC, 250 VDC, +/- 20%, J01, 3CV UA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF, 200V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:330µF; Voltage(DC):200V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; S 59K0471
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 200V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:200V; Diámetro:25Mm; Resistencia Esr:0.603Ohm; Altura:25Mm; Tamaño:25 X 25 |Cornell Dubilier 381LX331M200J012