ROHM UDZVFHTE-175.1B
Diode Zener Single 5.1V 2% 200mW Automotive AEC-Q101 2-Pin UMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ROHM UDZVFHTE-175.1B herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 8 Jahren
element14 APAC
Newark
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+36.75%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD
Zener Voltage
5.1 V
4.7 V
Tolerance
Power Dissipation
Impedance
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.1V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZT52HC5V1WF-7
Zener Diode, 5.1V, 0.375W, Sod-123F Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT52HC5V1WF-7
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.6V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diode Zener Single 4.3V 5% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Diode Zener Single 3.6V 5% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
BZT52 Series, 4.7V 4.3mW Surface Mount Zener Diode, SOD-123 Package
Beschreibungen
Beschreibungen von ROHM UDZVFHTE-175.1B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2.16%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Independent Type 4.98V~5.2V 200mW 5.09V SOD-323FL Zener Diodes ROHS
Non-Compliant Surface Mount Cut Tape No SVHC SOD 5.1 V 2 Production (Last Updated: 2 years ago)
ZENER DIODES (CORRESPONDS TO AEC
ROHM , 5.2V, , 200 mW, SOD-323FL
ZENER DIODE, 5.1V, 0.2W, SOD-323FL; Zener Voltage Nom:5.1V; Power Dissipation:200mW; Diode Case Style:SOD-323FL; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:150°C; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:UDZVFH Series RoHS Compliant: Yes