Vishay BZT52B4V7-E3-08
BZT52 Series, 4.7V 4.3mW Surface Mount Zener Diode, SOD-123 Package
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay BZT52B4V7-E3-08 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 3 Jahren
TME
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-24.90%
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOD
Zener Voltage
4.7 V
Tolerance
2 %
Power Dissipation
500 mW
Impedance
78 Ω
130 Ω
130 Ω
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Verwandte Teile
Zener Diode, 30V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 15V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 12V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
onsemiMMSZ5246B
500 mW, 16 V ±5% Zener Diode Voltage Regulator
DIODE ZENER 20V 300MW SOD323 / Zener Diode 20 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Diode Zener Single 4.3V 5% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay BZT52B4V7-E3-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Diodes - Zener - Single Diode SOD-123 410mW 4.7V Surface Mount
Zener Diode, 4.7V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 4.7V 2% 78Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R