Panasonic ERJ-S060R00V
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2 A, Surface Mount Device
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-S060R00V herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 8 Jahren
Farnell
Master Electronics
Newark
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+24.53%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-6GEY0R00V
Resistor Thick Film 0805 0 Ohm 1-8w Surface Mount Embossed Carrier Tape and Reel
Yageo GroupRC0805JR-070RL
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0ohm, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805JR-070RL
Yageo GroupRC0805JR-100RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2.5 A, Surface Mount Device
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-S060R00V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0805 0 Ohm Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0 Ohm Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Anti-Sulfured Jumper Thick Film 0805 0 Ohm 1/8W Molded T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD 0805 Zero ohm Jumper AEC-Q200
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 0Ohm 100ppm/C
Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 0805 Jumper, 0 o
ERJ Series 0805 Jumper Thick Film Chip Resistor
JUMPER, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 0ohm, Surface Mount, 0805
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/8W 0805
Panasonic ERJS060R00V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 0R, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 0ohm; Product Range: ERJS06 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toleran
Res, Jumper, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Power Rating:125Mw; Current Rating:2A; Product Range:Erj-S06 Series; Product Length:2Mm; Product Width:1.25Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJS060R00V