Yageo Group RC0805JR-100RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2 A, Surface Mount Device
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC0805JR-100RL herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Newark
TME
element14 APAC
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+56.04%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupAC0805JR-070RL
PanasonicERJ-6GEY0R00V
Resistor Thick Film 0805 0 Ohm 1-8w Surface Mount Embossed Carrier Tape and Reel
Yageo GroupAC0805FR-070RL
Yageo GroupRC0805FR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2 A, Surface Mount
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2.5 A, Surface Mount Device
Res Thick Film 0805 0 Ohm Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC0805JR-100RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0ohm, Surface Mount, 0805
RC Series 0805 125 mW 0 Ohm Jumper ±5 % SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0 Ohms 250 mW 0805 5%
Resistor SMD [YAGEO] RC0805JR-100RL Resistor SMD
Resistor, JUMPER, 2A, THICK FILM, 0805;
FIXED RESISTOR Chip Resistor 125mW 0Ohm 100ppm/C 5%
Res, Jumper, 0.125W, 2A, Thick Film/0805; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Power Rating:125Mw; Current Rating:2A; Product Range:Rc_L Series; Product Length:2Mm; Product Width:1.25Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0805JR-100RL