Panasonic ERJ-P14J6R2U
Res Thick Film 1210 6.2 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P14J6R2U herunter.
Panasonic
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
Master Electronics
Farnell
Electro Sonic
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.22%
Authorized Distributors
6
Resistance
6.2 Ω
6.2 Ω
6.2 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14YJ6R2U
Res Thick Film 1210 6.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-14YJ6R8U
Res Thick Film 1210 6.8 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-14YJ5R6U
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 6.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 1210 6.2 Ohm 5% 1/2 Watt ±400ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC1210JR-076R2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 6.2Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P14J6R2U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 6.2 Ohm, 500 Mw, - 5%, 200 V
ERJ Series 1210 6.2 Ohm ±5% 0.5 W -100 to +600 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 6.2Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 6.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 6.2 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 6.2ohm, 7 inch reel
Panasonic ERJP14J6R2U - Small & High Power Chip Resistors
RESISTORS, SURGE, 1210 6R2 ±5% 0.5W; Resistance:6.2ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C