Panasonic ERJ-14YJ5R6U
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-14YJ5R6U herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Newark
Farnell
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-0.05%
Stock
69,694
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERJ-P14J5R1U
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±500ppm/C 5.1Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-075R6L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 5.6Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-14YJ5R6U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 5.6Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 5.6ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210