onsemi NZQA6V8XV5T1G
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 4.3V 6.8Vbr 12.5Vc 5-Pin SOT-553 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi NZQA6V8XV5T1G herunter.
HQonline
Datasheet4 SeitenVor 19 Jahren
IHS
Farnell
Future Electronics
Newchip Electronics Limited
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.10%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
4
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
6.8 V
6.8 V
Clamping Voltage
12.5 V
12.5 V
Peak Pulse Power
100 W
100 W
Peak Pulse Current
8 A
8 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
onsemiSMF05CT2G
TVS DIODE 5VWM 12.5VC SOT363 / ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 5V 6-Pin SC-88 T/R