onsemi MC33275ST-2.5T3G
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi MC33275ST-2.5T3G herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 6 Jahren
HQonline
Farnell
Augswan
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Stock
82,966
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
4
Number of Outputs
1
Max Output Current
300 mA
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Verwandte Teile
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.0 V
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 5.0 V
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 2.5 V
MPC1755 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOT-223
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, LINEAR, LDO, SOT-223,IS 120UA, VO 3.3V, VN 2UV/HZ
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V 0.3A Automotive AEC-Q100 6-Pin(5+Tab) SOT-223 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von onsemi MC33275ST-2.5T3G, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MC Series 2.5 V 300 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-223
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, 300 mA, V out : 2.5 V
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PSSO3
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT223
MC33275 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 6.5mm 300mA -40C~125C
Ic, Ldo Volt Reg, 2.5V, 0.3A, Sot-223-4, Full Reel; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3.5V; Input Voltage Max:13V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Output Current Max:300Ma; Dropout Voltage Typ @ Current:260Mv; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC33275ST-2.5T3G