onsemi MC33375ST-2.5T3G
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 2.5 V
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für onsemi MC33375ST-2.5T3G herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 4 Jahren
onsemi
Farnell
Augswan
iiiC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
Output Current
300 mA
Dropout Voltage
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCV333 Series 3.267 V 300 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-223