Ohmite B20J3K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 3500ohm, 750V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Ohmite B20J3K5E herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 9 Jahren
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-16.17%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
3,222
Authorized Distributors
6
Resistance
3.5 kΩ
3.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
20 W
20 W
Composition
Power resistor, Wirewound
Power resistor, Wirewound
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
OhmiteB20J3K5
OhmiteB12J3K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 3500ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteB8J3K5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 8W, 3500ohm, 250V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623742-2
Axial FIXED RESISTOR SBC CGS 0.252Squarex0.984L 6.40mmx25.00mm 5W 3.3kOhm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3500ohm, 132.2876V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-2176085-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 3300ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Ohmite B20J3K5E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 3.5 KILOHMS;PWR-RTG 20 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 3.5K Ohm 5% 20W ±260ppm/°C Vitreous Enamel AXL
Wirewound Resistor, 3.5Kohm, 20W, 5%; Rango De Producto:Serie B20; Resistencia:3.5Kohm; Potencia Nominal:20W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:750V; Tipo De Resistencia:Axial Leaded; Tipo De Elemento Resistivo:Bobinado |Ohmite B20J3K5E
RESISTOR, WIREWOUND, 3.5KOHM, 20W, 5%; R; RESISTOR, WIREWOUND, 3.5KOHM, 20W, 5%; Resistance:3.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:20W; Temperature Coefficient:± 260ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 1 - Unlimited; No. of Pins:2; Series:200