Nichicon UVK0J223MHD
22000uF 6.3V 卤20% 3.68A@10kHz Plugin, D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UVK0J223MHD herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Nichicon SCT
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 mF
22 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
3.2 A
1.9 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.4904 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconUKW0J223MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 6.3V 22000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUFW0J223MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 22000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVR0J223MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 22000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECA-0JHG223
Cap Aluminum 22000uF 6.3V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2350mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-0JM223
Cap Aluminum 22000uF 6.3V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1900mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMG6R3ELL223MM40S
Cap Aluminum Lytic 22000uF 6.3V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2350mA 1000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UVK0J223MHD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22000uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL
Miniature Sized, Standard Lead Type, 22000 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
Radial/ Bulk |Nichicon UVK0J223MHD
VK ELEC RAD 22000UF 6.3V 7.5MM