Nichicon UUL1C471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUL 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UUL1C471MNL1GS herunter.
IHS
3-Monats-Trend:
Restocked
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
21,394
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
254 mA
254 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.3124 mm
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUUA1C471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUA 16V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Wurth Elektronik865230357008
WCAP-AS5H Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConEMVL160ADA471MJA0G
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 254mA 5000h 105°C T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Wurth Elektronik865060353009
ALUM. ELECTROLYTIC CAP 470UF 16V 10.5MMV-CHIP WCAP-ASLL, LIFETIME 5000H +105OC
United Chemi-ConEMLF160ADA471MJA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, 4341
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UUL1C471MNL1GS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 0.254A 5000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
470uF 16V 254mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141