Nichicon UPM1A182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UPM1A182MHD6 herunter.
Future Electronics
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet7 SeitenVor 9 Jahren
Nichicon SCT
TME
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
12,446
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
43 mΩ
Ripple Current
1.27 A
1.69 A
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
15.0114 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD6TN
1800uF 10V 72m惟 卤20% 1.27A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPJ1A182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUPJ1A182MHD1TO
PanasonicEEU-FC1A182
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UPM1A182MHD6, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
UPM Series 1800 uF 10 V 5 kHrs 105°C Ø16 x 15 mm LS=7.5 mm Electrolytic Cap
Capacitor,1.8Mf,10Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon UPM1A182MHD6
Low Impedance, High Reliability Lead Type, 1800 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL