Nichicon UPJ1A182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon UPJ1A182MHD herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 3 Jahren
TME
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.99%
Stock
5,013
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Ripple Current
1.32 A
1.655 A
1.655 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-FC1A182
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1A182S
Cap Aluminum 1800uF 10V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik860010275019
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConELXZ100ELL182MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon UPJ1A182MHD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
1.8mF 10V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.32A@ 120Hz,1.47A@ 10 kHz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*21.5mm
1800uF 10V 57m惟 卤20% 1.32A@120Hz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 1800 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1800Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:1800Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1A182MHD