Nichicon LGU1J332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGU1J332MELB herunter.
Nichicon SCT
TME
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+17.05%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
12,539
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
121 mΩ
121 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.24 A
2.5 A
2.5 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLP332M063E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 3300UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 63V;30X30
Cornell DubilierSLPX332M050A3P3
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.141 Ohm 2410mA 3000h 85C
Cornell Dubilier380LX332M050H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU1K332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECOS1KP332DA
Cap Aluminum 3300uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.085 Ohm 3210mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGU1K332MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGU1J332MELB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
3.3mF 63V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 2.24A@ 120Hz,2.576A@ 50kHz ,D30xL30mm , 30mm*30mm*32mm
105degC Standard Snap-in Terminal Type, 3300 μ F, 63 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP TH
CAP, ALU ELEC, 3300UF, 63V, SNAP-IN; Capacitance:3300µF; Voltage(DC):63V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:LGU Series RoHS Compliant: Yes