Cornell Dubilier 380LX332M050H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 380LX332M050H022 herunter.
New Yorker Electronics
Farnell
3-Monats-Trend:
+4.29%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,084
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.7 A
2.41 A
2.41 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
32.004 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLP332M063E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 3300UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 63V;30X30
Cornell Dubilier381LX332M050J022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 50V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1J332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S1HP332CA
Cap Aluminum 3300uF 50V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.1 Ohm 2730mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX332M050A3P3
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.141 Ohm 2410mA 3000h 85C
NichiconUPS1V332MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.1 Ohm 2.7A 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 50V3300uF (22X30)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 3300UF, 50V, 20%, SNAP-IN; Capacitance: 3300µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: 380LX Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 85°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Diameter: 22mm; Lead Spacing: 10mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 3300Uf, 50V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:3300Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:0.1Ohm; Altura:30Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 380LX332M050H022