NIC Components NRWP1R0M250V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 1uF 250V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 331.74 Ohm 16mA 1000h 105C Bulk
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
AvnetNRWP1R0M250V6.3X11F010K
4d
QuestNRWP1R0M250V6.3X11F0
19h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRWP1R0M250V6.3X11F herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
331.74 Ω
199.04 Ω
199.04 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
16 mA
17 mA
17 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUVZ1H010MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVZ1H010MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NIC ComponentsNRWA1R0M50V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 168 Ohm 12mA 1000h 105C Ammo
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
NIC ComponentsNRWA1R0M100V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20%( 5 X 11mm) Radial 5mm 133 Ohm 13mA 1000h 105C Ammo
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1UF 250VDC 20% 6.3 X 11 RDL